S Henkelem jsme atakovali dosah 261 tisíc uživatelů

Lockdown nás v loňském roce uzavřel doma, a tak se Henkel v rámci své kampaně #Enjoytogether zaměřil na radosti z maličkostí – třeba na společné vaření s rodinou a kamarády. Do komunikace zapojil 8 influencerů z Česka a Slovenska, přičemž jejich dosah v kampani atakoval hranici 261 tisíc uživatelů.

Pro první spolupráci s Lafluence zvolila společnost Henkel kampaň #Enjoytogether zaměřenou na produkty Somat a Pur. Stejnojmenná kampaň proběhla už předtím, ale do jejího pokračování se Henkel rozhodl s naší pomocí zapojit menší, střední i velké influencery. Influenceři měli svými příspěvky oslovit primárně rodiny a mladé lidi.

Užijme si dobré jídlo. O nepořádek se postará Somat a Pur

V kampani, která proběhla v době přísného lockdownu, chtěl Henkel zdůraznit potřebu zůstat pozitivní a radovat se z maličkostí. A jaký je recept Henkelu na dobrou náladu, když musí být člověk zavřený doma? Jednoduchý – navařit si spolu s rodinou (či s kamarády online) dobré jídlo. A že při vaření vznikne nepořádek? To nevadí, vždyť o ten se postarají Somat a Pur, klíčové produkty kampaně.

 1. 1
  Cíl kampaně

  Propagace produktů Somat a Pur v rámci kampaně #Enjoytogether.

 2. 2
  Zadání kampaně

  Inspirovat Čechy a Slováky, aby během lockdownu zůstali doma a společně s rodinou nebo kamarády online si užili vaření a dobré jídlo. O nepořádek se po vaření a pečení postarají přípravky Somat a Pur.

 3. 3
  Výsledky

  Do kampaně bylo zapojeno 8 influencerů z Česka a Slovenska, kteří svým kampaňovým obsahem oslovili celkem 260 626 uživatelů. Průměrné CPR se drželo na hodnotě 0,02 EUR, přičemž průměrná míra zapojení dosáhla 6,26 %.

Zapojili jsme influencery z Česka i Slovenska

Vhodné influencery jsme pro kampaň vybírali společně s Henkelem a v našem doporučení jsme nevynechali ty, se kterými máme z jiných kampaní dobré zkušenosti – třeba s českými influencerkami Helluno a Na skok v kuchyni. Podmínkou klienta pro finální výběr influencerů byl alespoň 2% engagement rate (míra zapojení) jejich profilu a cílem kampaně bylo zvýšení brand awareness.

Jelikož kampaň probíhala v České republice i na Slovensku, museli jsme vybrat zástupce z obou zemí. Nakonec jsme společně zvolili 8 influencerů, přičemž z Česka pocházeli Helluno, Na skok v kuchyni, Makyna016 a Milan Peroutka a ze Slovenska Chuť od Naty, The Tolerant Cook, Brona Kováčiková a Barbara Jagusak.

Zapojení influeceři

 • 8

  celkový počet influencerů

 • 4

  slovenští influenceři

 • 4

  čeští influenceři

 • 548 016

  Součet všech sledujících

Kromě produktů Somat a Pur obdrželi všichni influenceři od klienta také recept a ingredience na velikonoční muffiny, jelikož kampaň probíhala v období Velikonoc. Právě jejich přípravu měli influenceři nafotit či natočit a zaměřit se na zmíněné produkty Henkelu, které jim po přípravě muffinů usnadnily úklid.

V soutěžních příspěvcích zapojili influenceři své publikum

Každý influencer dostal za úkol vytvořit na Instagram 1 příspěvek a 1 set stories, přičemž si mohl sám zvolit, jaký formát pro příspěvek a stories využije – mohlo jít o fotku, video, ale třeba i o nový formát Reels. V rámci příspěvku influenceři také vyhlásili soutěž o produkty Somat a Pur. Úkolem sledujících bylo vložit do komentářů nejoblíbenější recept, který jim přináší radost. Henkel tak i v soutěži kladl důraz na sdílení inspirace, pozitivní náladu a radost z maličkostí.

Výsledky kampaně

 1. 260 626
  Dosah
 2. 0,02 EUR
  Průměrné CPR (0,67 Kč)
 3. 6,26 %
  Průměrná míra zapojení
 4. 685
  Komentářů
 5. 13420
  Liků
 6. 695383
  Impresí

Influenceři oslovili přes 260 tisíc uživatelů

Celkový dosah od všech osmi českých a slovenských influencerů se vyšplhal na 260,6 tisíc uživatelů. Průměrné CPR, klíčová metrika Henkelu v této kampani, se drželo na hodnotě 0,02 EUR. Průměrná míra zapojení dosáhla hodnoty 6,26 % - tím tak o 4,2 % přesáhla požadavek na výběr vhodných influencerů, kdy klient hledal do kampaně influencery, jejichž profil vykazuje alespoň 2 % míru zapojení.

Nejlepší výsledky přinesly příspěvky od Milana Peroutky a Helluno.
Ti vsadili na moderní formát Reels, kterým se Instagram rozhodl konkurovat sociální síti TikTok. Podobně úspěšného výsledku dosáhl i příspěvek od Chuť od Naty, která sice využila klasickou fotografii, ale do pečení zapojila celou svou rodinu a vznikl tak veselý obsah s rodinnou atmosférou.

Výsledky kampaně byly skvělé a nad očekávání. Stejně tak ohlasy fanoušků byly velice pozitivní, a a proto jsme se rozhodli s Lafluence udělat další kampaně v podobném stylu. S Lafluence se nám dobře polupracuje, a tak na další roky plánujeme pokračovat v intenzivní spolupráci.

Mariana Krátká, Brand Managerka v Henkel